Pozytywne działanie herbaty i kawy

Choć wszyscy różnimy się od siebie i każdy z nas ma inne upodobania to pewne rzeczy łączą nas i są niezmienne. W naszą konwencję społeczną silnie wpisane są pewne zwyczaje, których trzymamy się niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzimy.

Filiżanka herbaty na zdrowie i dobry nastrój

Codzienności każdego z nas towarzyszy picie herbaty. To napój, którym chętnie częstujemy naszych gości oraz sami chętnie raczymy się herbatą nie tylko w długie jesienne i zimowe popołudnia. Niektórzy z nas dobrze wyczuwają różnicę między herbatami czarnymi, czerwonymi, białymi czy zielonymi. Możemy wybierać wśród bogatego asortymentu. Choć bardzo wygodne w zaparzaniu są herbaty w torebkach to często zdajemy sobie również sprawę z tego, jak dobrej jakości są herbaty liściaste, dlatego sięgamy po nie coraz częściej. Dowiedziono, że herbaty mają bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Zawiera ona związki mineralne, takie jak żelazo, potas i magnez, a także ma właściwości przeciwutleniające i odtruwające. W herbatach nie brakuje też witamin z grupy B, retinolu, który warunkuje prawidłowy stan skóry, czy witaminy C, D i E.

Właściwości pobudzające oraz relaksujące

Czarna herbata zawiera teinę, która przyczynia się do pobudzenia. Kiedy chcemy uniknąć efeku ożywienia to możemy zdecydować się na dłuższy czas parzenia wynoszący około 5 minut, co powoduje, że w naparze zajdzie reakcja teiny z garbnikami, które dają nieaktywną postać teiny. Tak przygotowana herbata będzie miała działanie wyciszające i uspokajające. Dotyczy to tylko herbat czarnych. Napar będzie nadawał się więc do wypicia wieczorem – nie obniżając jakości naszego snu. Zazwyczaj kiedy zależy nam na dawce energii, sięgamy po filiżankę kawy. (https://www.czasnaherbate.net/kawy-c-16.html) Jej aromat zwykle wywołuje bardzo pozytywne skojarzenia, a picie kawy w umiarkowanych ilościach przynosi bardzo pozytywne rezultaty. Reguluje ona ciśnienie zapewniając szybkie i mocne ożywienie. Przez wiele osób przygotowywana jest głównie z samego rana, ale warto sięgnąć po filiżankę kawy również wtedy, kiedy potrzebujemy dawki energii w ciągu dnia.

Czasnaherbate

Justyna Osakowska

Justyna Osakowska

Miłośniczka aromatycznej kawy i świeżo zmielonej kawy. Swój dzień rozpoczynam od ciepłego naparu, dzięki temu mam energię na cały dzień.